Loading Events

Events for November 2021

Events Search and Views Navigation

Event Views Navigation

Calendar of Events

Calendar of Events
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday

Mon. 9.30 O60 Double Pairs Rd 1 EP1 v Parklands 2 @ Parklands EP2 v Halswell 2 @ Halswell EP3 v Lincoln 2 @ Lincoln 1.00 Edwards Cup EP Blue v EP Gold @ Donald Place

NZ Disabled Nationals

Tues. 9.30 O60s Double Triples Rd 2 EP v Burnside Beagles @ Donald Place 1.00 Tuesday Friendlies EP1 v Halswell 5 @ Halswell EP2 v Papanui Club @ Papanui 6.00 Women’s Double Pairs Rd 2 EP1 Bye EP2 v Canterbury 2017 @ Donald Pl

NZ Disabled Nationals

Wed. 9.30 Women’s Fives Rd 2 EP v Riccarton R/c @ RiccartonMen’s Double Pairs Rd 2 EP2 v Halswell 1 @ Halswell EP1 v Bowls Hornby @ Heaton St

NZ Disabled Nationals

Thurs. 1:30 Club Day @ Donald Place 5.45 Twilight Bowls 3Fives @ Donald Place

Fri. 9.00 Centre Over 60s Singles Post Section if required

Sat. 9.00 Men’s 3/4s Rd 2 EP v Parklands @ Heaton St 2/4s Rd 2 EP1 v Burnside 2 @ Donald Pl EP2 v Avon Park 2 @ Donald Pl Women’s 2/4s Rd 2 EP1 v Burnside 2 @ Donald Pl EP2 v Belfast @ Donald Pl U5 Triples Rd 3 EP v Papanui Club 4 @ Papanui 1.30 Club champs Men & Women 3s 4s tba Club day @ Donald Place

7

Mon. 9.30 O60 Double Pairs Rd 2. EP1 v Papanui Club @ Donald Place EP2 v Raangiora 3 @ Donald Place EP3 v Kaiapoi Riverside 2 @ Donald Place 1.00 Edwards Cup EP Blue v Fen EP Gold v BU @ BU

Tues. 9.30 O60s Double Triples Rd 3 EP v Halswell 1 @ Halswell 1.00 Tuesday Friendlies EP1 v Papanui Club 5 EP2 v Papanui Club 6 @ Donald Place 6.00 Women’s Double Pairs Rd 3 EP1 v EP2 @ Donald Pl

Bowls3Five TV League.

Bowls3Five TV League.

Wed. 9.30 Women’s Fives Rd 3 EP v Morrison Ave 2 @ Donald Pl Men’s Double Pairs Rd 3 EP2 v Bowls Papanui @ Papanui EP1 v New Brighton 2 @ New Brighton 5.45 Twilight Bowls 3Fives @ Donald Place

Bowls3Five TV League.

Thurs. 1:30 Club Day @ Donald Place

Fri. 9.00 Centre Singles Women’s Section Play 12.30 Drawn club triples tournament

Sat. 9.00 Men, Centre Singles Section play 9.30 Women’s club champs Pairs 2 rounds 1.30 Club day @ Donald Place

Sun. 9.00 Men’s Centre Singles Post Section

Mon. 9.30 O60 Double Pairs Rd 3. EP1 v Rangiora 3 @ Rangiora EP2 v Canterbury 2017 @ Canterbury EP3 v Papanui Club 8 @ Papanui1.00 Edwards Cup EP Blue v BU EP Gold v Fen @ Donald Place

Tues. 9.30 O60s Double Triples Rd 4 EP1 v Parklands @ Parklands 1.00 Tuesday Friendlies EP1 v Belfast 3 EP1 v Belfast 6 @ Donald Place 6.00 Women’s Double Pairs Rd 4 EP1 v Parklands @Parklands EP2 v Bowls Papanui @ Donald Pl

Bowls3Five TV League.

Bowls3Five TV League.

Wed. 9.30 Women’s Fives Rd 4 EP Bye Men’s Double Pairs Rd 4 EP2 v Christchurch @ Heaton St EP1 v Halswell 2 @ Heaton St

Bowls3Five TV League.

Trans Tasman Test Series [Australia]

Thurs. 1:30 Club Day @ Donald Place 5.45 Twilight Bowls 3Fives @ Donald Place 6.00 Mixed Tens Rd 4

Trans Tasman Test Series [Australia]

Trans Tasman Test Series [Australia]

Sat. 9.00 Men’s 3/4s Rd 3 EP v Burnside 2 @ Heaton St 2/4s Rd 3 EP1 v Hampstead/Hinds @ Hampstead EP2 v Kaiapoi Club 2 Women’s 2/4s Rd 3 EP1 v Allenton @ Allenton EP2 v Fendalton @ Fendalton U5 Triples Rd 4 EP v Halswell 2 @ Donald Pl1.30 Club champs Men & Women 3s 4s tba Club day @ Donald Place

Sun. 9.00 Centre Triples Post Section

Mon. 9.30 O60 Double Pairs Rd 4. EP1 v Burnside Bumpers @ Donald Pl EP2 v Papanui Club 5 @ Donald Pl EP3 v Halswell 3 @ Donald Pl 1.00 Edwards Cup EP Blue v EP Gold @ Fen

Tues. 9.30 O60s Double Triples Rd 5 EP v Rangiora 3 @ Rangiora 1.00 Tuesday Friendlies EP1 v Red/Mt. P 2 EP2 v Red/Mt. P 3 @ Red/Mt. P 6.00 Women’s Double Pairs Rd 5 EP1 v Bowls Papanui @ Donald Pl EP2 v Woolston Park @ Donald Pl

Bowls3Five TV League.

Bowls3Five TV League.

Wed. 9.30 Women’s Fives Rd 5 EP v Halswell 3 @ Halswell Men’s Double Pairs Rd 5 EP2 v Papanui Club 1 @ Papanui EP1 v Burnside 3 @ Donald Pl

Bowls3Five TV League.

Thurs. 1:30 Club Day @ Donald Place 5.45 Twilight Bowls 3Fives @ Donald Place 6.00 Mixed Tens Rd 5

North v South @ Dunedin

North v South @ Dunedin

Sat. 9.00 Men’s 3/4s Rd 4 EP v Halswell @ Halsswell 2/4s Rd 4 EP1 v Beckenham @ Donald Place EP2 v Parklands 2 @ Donald Pl Women’s 2/4s Rd 4 U5 Triples Rd 5 1.30 Club champs Men & Women 3s 4s tba Club day @ Donald Place

North v South @ Dunedin

Sun. 9.00 Centre Pairs Section Play

Mon. 9.30 O60 Double Pairs Rd 5 EP1 v Papanui Club 6 @ Papanui EP2 v Riccarton R/v 1 @ Riccarton EP3 v Rangiora 2 @ Rangiora 1.00 Edwards Cup EP Blue v Fen EP Gold v BU @ Donald Place

Tues. 9.30 O60s Double Triples Rd 6 EP Bye Tuesday Friendlies EP1 v Woolston Park 1 EP2 v Woolston Park 2 @ Donald Pl 6.00 Women’s Double Pairs Rd 6 EP1 v Burnside @ Burnside EP2 v Parklands @ Parklands

Bowls3Five TV League.

Bowls3Five TV League.

Wed. 9.30 Women’s Fives Rd 6 EP v Burnside 3 @ Donald Pl Men’s Double Pairs Rd 6 EP2 v Burnside 2 @ Donald Pl EP1 v Rangiora 2 @ Rangiora

Bowls3Five TV League.

Thurs. 9.00 Centre O60s Triples Section play 1:30 Club Day @ Donald Place 5.45 Twilight Bowls 3Fives @ Donald Place 6.00 Mixed Tens Rd 6

Fri. 9.00 Centre Over 60s Triples Post Section

Sat. 9.00 Men’s 3/4s Rd 5 EP v Rangiora 1 @ Rangiora 2/4s Rd 5 EP1 v Woodend 2 @ Donald Pl EP2 v Methven @ Methven Women’s 2/4s Rd 5 EP1 v Beckenham @ Donald Pl EP2 v Papanui Club 2 @ Papanui U5 Triples Playoffs 1.30 Club champs Men & Women 3s 4s tba Club day @ Donald Place

Sun. Southern Quad @ Timaru

+ Export Events